Sortiment

Sortiment

Tatransky profil (drevené obklady)

Tatranský profil resp. obklady ponúkame v drevinách severský smrek, sibírsky červený smrek a borovica. Široká škála rozmerov a  rôznych profilov predurčujú týmto výrobkom všestranné využitie, či už v interiéry, ale aj v exteriéry. Tatranský profil je výrobok z dreva, kde je na jednej strane drážka a na druhej strane pero. Jednotlivé kusy do seba zapadajú a tým vytvárajú spoj v tvare U alebo V. Tatranský profil je najlepšie riešenie finálneho dokončenia podkrovia, izieb, vonkajšieho podbytia striech, altánkov a rôznych stavieb.

Fasádne obklady (fasáda / zrub)

Drevená fasáda prepožičiava každej budove jej charakteristický vzhľad. Už po generácie sa vonkajšie obklady vykonávajú z dreva a moderná architektúra považuje stále viac drevené fasády za štylistický a energiu sporiaci prvok.

Dlážkovica (podlahy)

Dlážkovicu ponúkame v drevinách smrek a borovica. Výrobok je charakteristycký tým, že na jednej strane je pero a na druhej strane drážka. Jednotlivé kusy do seba zapadajú a vytvárajú dokonalý spoj, bez medzier, t.j. jednotlivé kusy idú tesne k sebe. Dlážkovica je výborné riešenie podláh, kde má dojem teplej podlahy. Najčastejšie sa využíva na chalupách a chatách, ale používa sa aj v bytoch a rodinných domoch. Pokládka takejto podlahy je veľmi jednoduchá, dokáže to aj laik.

OSB dosky (opláštenie drevených konštrukcií)

OSB 3 dosky sú trojvrstvé, plošne lisované dosky z orientovane vrstvených štiepok. Špecifická geometria štiepok a vysoký stupeň orientácie štiepok sú zárukou tých najlepších technických vlastností( tvárova stálosť a vysoké statické zaťaženie). Používame ich v drevostavbách ako nosné a vystužujúce opláštenie pre drevené rámové konštrukcie v interiéroch k renovácii podláh, výstavbu konštrukcií a regálov a na dekoratívne účely, betonárske debnenie, suché a vlhké prostredie. OSB 3 dosky sú ekologické OSB dosky šetrnejšie k životnému prostrediu a taktiež k zdraviu človeka.

Terasové dosky (záhrada / terasa)

Drevo je dlhoročné, robustné a osobité, použiteľné v mnohých rôznych aplikáciách. To platí obzvlášť pre vonkajšie použitie, pretože práve tu ponúka mnoho variantov využitia: či už na terasy, pergoly, alebo ako zástena, protihluková ochrana. Drevo dokáže premeniť každú záhradu alebo terasu v čosi jedinečného. Drevo je prírodný produkt a je v súlade s najnovšími trendmi. Moderná architektúra a vybavenie záhrad sa nemôže ani nechce spoliehať na umelé materiály. Drevo krásne vonia, znie a je príjemné na dotyk. Vždy prináša jedinečný vizuálny zážitok - či už s prirodzenou patinou alebo naolejované a starostlivo ošetrené.

Konštrukčné hranoly
(drevené konštrukcie / stavby z dreva)

Konštrukčné hranoly majú univerzálne použitie, najčastejšie sa však používajú k výrobe podkladových roštov pod vonkajšie fasádne obklady, terasy, dlážkovicu ale aj tatranský profil a OSB dosky.

Masívne drevené podlahy (parkety)

Sú systémové drevené podlahy z masívneho dreva. Každá doska je vyrobená z jedného kusu dreva s perom a drážkou dookola. Tento systém dovoľuje rýchle a finančne úsporné položenie. Každý kus podlahy je originál s nezameniteľným vzhľadom. Do vášho interiéru dodá masívna podlaha nefalšovaný kus prírody.